Ağ Makarası, Bronz Döküm Makara
elektrikli ağ makarası imalatı

Hidrolik Sistemler

Hidrolik Ağ Makarası

Hidrolik ağ makarası kalkan ağı basmak için imal edilmiş son derece kullanışlı bir üründür.

Hidrolik balıkçı ağ makarası sistemleri

Hidrolik ağ makarası, çekilmesi çok fazla güç gerektiren büyük ve ağır olan balık ağlarının kolaylıkla çekilmesini sağlar. Yaygın olarak kullanılır.

Hidrolik sistemler ve hidrolik ağ makarası

Manyetik kavrama olarak da bilinen, tekne, gemi ve yat aksesuarları önemli bir yere sahip olan, yapısal olarak imalatı paslanmaz çelik veya boyalı olarak gerçekleştirilen elzem parçalardan biridir hidrolik ağ makarası. Bahsettiğimiz bu hidrolik sistem, hiidro motor, dişli pompa ve kumanda kolu adı verilen valf elementleri ile teknelere uyumlu bir şekilde entegre edilebilen işinizi kolaylaştırıcı sistemdir.

Teknelerde ağ toplamak için kullanılan ağ makara çeşitlerinden biri olan bu ağ makarası hidrolik direksiyon özelliği sayesinde size benzersiz bir deneyim oluşturarak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Hidroklik ağ makaraları nerede kullanılır?

Hidrolik ağ makarası sistemlerinin kullanıldığı başlıca gemi türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Galsama adı verilen uzatma ağı gemileri
  • Paraketa gemileri
  • Sürükleme olta takımı gemileri

Tekne içi donanımlarında hidrolik ağ makarası ve yeri

Genel itibari ile teknenin kıç kısmı ayna kıç şeklinde bir yapıya sahiptir. Son zamanlarda kıç üstü tasarımında yapısal bir değişikliğe gidilerek yardımcı botun tekneye yerleştirilmesinin yanında balık ağının kayarak hızlı ve kolay bir şekilde denize atılması imkânını sağlamıştır.

Hidrolik ağ makaraları makara içerisinde bulunan makara dişlilerinin döndürülmesini gerçekleştiren ve bu işlemi hidrolik güçle yapan makara çeşitleridir. Bu tür makara çeşitlerine diğer bir isim olarak hidrolik ağ makarası adı verilmektedir.

Hidrolik ağ makarası sistemi jeneratörlerden aldıkları güç ile çalışmaktadır. Daha büyük ve daha ağır olan balık ağlarının çekilmesi için daha fazla güç gerekmektedir. Bu yüzden bu türden balık ağlarının kolaylıkla çekilmesinde olanak sağlayan hidrolik ağ makarası sistemleri son zamanlarda giderek daha da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Ağ makaraları nasıl kullanılır?

Ağ makaraları balıkçı teknelerinde kullanılan ürünler olup güverte küpeşte üzerine sağlam bir şekilde monte edilir. Ağ makaralarının monte edilme işlemi ortalama 1 metre ila 2 metre yüksekliğindeki sağlam yapılarla gerçekleştirilir.

elektrikli ağ makarası
elektrikli ag makarasi 4 Ağ Makarası, Bronz Döküm Makara

Hızlı İletişim

Adres: Ortam Mahallesi Ortim Sanayi Sitesi I Blok No:12 Tepeören – Tuzla / İSTANBUL

Ağ makaraları hakkında bir sorunuz mu var?
HEMEN BİZİ ARAYIN!

0(536) 411 03 50

Sohbete Başla
1
Bir sorum olacak!
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyim?